top of page
  • Obrázek autoraMVDr. Dominik Vlach

Řešení LCC kolaterální technikouDalší metodou řešení ruptury předního zkříženého vazu tzv. LCC, je často používaná metoda náhrady vazu syntetickým materiálem, známé také pod názvem kolaterální technika.


Přestože byly vyvinuty pokročilejší metody jako TPLO nebo TTA stále je pro mnoho pacientů vhodná nebo přímo nezbytná metoda řešení prasklého vazu právě touto metodou.


Levná, rychlá metoda, s dobrými výsledky u malých plemen, která se výborně hodí pro pacienty, kde není z finančních nebo zdravotních důvodů možno provést stabilizaci metodou TTA, nebo TPLO.Velkou výhodu této metody je především krátká anestezie, což činí výkon bezpečnější než u jiných metod. Pro úspěch operace je klíčové umístění náhrady v takzvaných izometrických bodech. Tedy v místě, které zajistí dobrou funkci náhrady při ohnuté i natažené končetině. Nevýhodou je vyšší riziko infekce náhradního vazu-jedná se o umělý, nevstřebatelný materiál, do které pokud se dostane infekce, je velmi těžké , nebo prakticky nemožné ji vyléčit a náhradu je pak nutné vyjmout.


Další nevýhodou je postupná degradace umělého vlákna, které může po čase i prasknout. Mezitím se však většinou organismus vypořádá s nestabilitou kolenního kloubu zesílením vazivového pouzdra, které vytvoří kolem kloubu jakousi přirozenou ortézu. Používáme velmi kvalitní náhrady Ortofibre od renomované firmy Securos.
145 zobrazení

Comments


bottom of page